Lukas Leskauskas: „Laukia nauji iššūkiai, o mūsų darbas bus išlaikyti žaidėjus kuo šviežesnius“

Lukas Leskauskas: „Laukia nauji iššūkiai, o mūsų darbas bus išlaikyti žaidėjus kuo šviežesnius“

Jau rytoj jonaviečiai vyks į Telšius, kur susigrums su „Betsafe-LKL” naujokais - Mažeikių „M Basket-Delamode“ krepšininkais. Prieš laukiančią LKL antrojo turo akistatą, FIBA „Čempionų lygos“ atranką pakalbinome „CBet“ ekipos fizinio rengimo trenerį Luką Leskauską.

Lukai, vasarą turėjai pasiūlymų iš kitų organizacijų ir klubų. Kas lėmė, kad nusprendei tęsti darbus Jonavoje?

Pagrindinis aspektas tai buvo geras ryšys su kitais mūsų komandos štabo nariais. Visada smagu dirbti geroje atmosferoje. Komanda dalyvaus ir europiniame turnyre, o tai mums bus nauja patirtis, išėjimas iš šiokios tokios komforto zonos, kas veda į priekį ir skatina tobulėti.

Praėjęs sezonas „CBet“ komandai buvo labai ilgas, bet didesnių duobelių žaidėjams pavyko išvengti. Kiek tau jautėsi asmeninio nuovargio po pirmojo sezono LKL?

Praėjęs sezonas buvo labai ilgas. Duobelės sporte neišvengiamos, jos gal buvo mažiau pastebimos, bet, manau, kad tai yra proceso dalis ir kiekviena komanda su tuo susiduria. Kalbant apie asmeninį nuovargį, tai jis buvo, ko gero, daugiau psichologinis nei fizinis. Pernai pavyko pasiekti aukštus rezultatus ir tokiose situacijose natūralu, kad emocijos liejosi per kraštus ir buvo „išsitaškyta“. Tarpsezonio metu su krepšininkais dirbome individualiai, taip pat buvau stovyklose su vaikais, tačiau per pirmąją savaitę stengiausi kiek įmanoma labiau atsiriboti nuo kasdienės rutinos ir veikti su darbu visiškai nesusijusią veiklą.

Tavo Instagram paskyra @tikslolink_ pastaruoju metu tiesiog prasprogo sekėjų skaičiumi ir jau turi virš 12 tūkstančių sekėjų. Kiek dėmesio skiri tam, kiek noriai komandos krepšininkai prisideda prie tavo turinio kūrimo?

Video kūrimas yra mano hobis, mėgstu tai daryti. Ne vienam savo draugui esu minėjęs, jog jeigu nebūčiau treneris, ko gero rinkčiausi videografo kelią. Ypatingai šiais laikais, kai technologijos tobulėja labai sparčiai ir viskas keliasi į socialinę mediją, manau, kad tai yra puikus įrankis komunikuoti su auditorija ir pasidalinti savo patirtimi šioje platformoje. Komandos nariai priekaištų dėl to neturi, jaučiasi jų palaikymas ir tai neturi įtakos komandos procesams.

Kaip vyko pasirengimas šiam sezonui? Kiek sunku buvo sudaryti planus žaidėjams, kurie prie komandos prisijungė skirtingu metu?

Šiemet sezonas prasidėjo anksčiau, o pasiruošimas, mano nuomone, vis dar tęsiasi. Sezoną tik pradėjome, tačiau vis dar ruošiamės ir krauname bagažą sezonui. Manau, kad žaidėjų prisijungimas prie komandos skirtingu metu yra natūralus procesas, stengiamės atsižvelgti į kiekvieną žaidėją. Iš mano pusės, naujam žaidėjui atvykus į komandą, manau, kad svarbiausia yra susirinkti informaciją apie jį, apie jo įpročius, buvusias traumas ir kitas detales. Toliau judame diena iš dienos, o aš savo ruožtu stengiuosi, kad kiekvienas žaidėjas būtų fiziškai sveikas ir galėtų komandai padėti visu 100%.

Šiemet komanda rungtyniaus tiek vietiniame, tiek Europos fronte. Kiek svarbu bus sekti žaidėjų nuovargio lygį sezono metu? Ar planuose turite žaidėjams parengę nenaudotų (ar mažiau naudotų) atsistatymo metodų?

Taip, šiemet prisideda papildomi iššūkiai. Kelionės, papildomas krūvis, išbalansuotas poilsis. Ačiū Dievui, kad sporto mokslas yra pažengęs į priekį ir yra nemažai literatūros apie tai. Sekti žaidėjų nuovargį krepšinyje yra privalu, stengsimės su tuo tvarkytis kaip įmanoma geriau. Kalbant apie atsistatymo metodus, tai jų yra įvairiausių, o aš manau, kad reikia išlaikyti paprastumą, per daug neapkrauti žaidėjų nereikalingais dalykais ir susikoncentruoti į jų poilsio pagrindus (miegas, mityba, žemas streso lygis). Faktas, naudosime ir papildomas priemones, tačiau, mano nuomone, susikoncentruoti reikėtų į šiuos pagrindinius dalykus.

Komandos jau rytoj laukia išvyka į Telšius, o po jos iškart seks kelionė į Turkiją, kur žaisime FIBA „Čempionų lygos“ atrankos turnyre. Kaip stengsitės išlaikyti komandą kiek įmanoma šviežesnę tarp šeštadienio ir antradienio rungtynių?

Aš savo ruožtu dirbu ties tvarkaraščiu, šeštadienį turėsime, ko gero, bemiegę naktį, tai reikės tinkamai parinkti miego laiką, siekiant kaip įmanoma labiau išvengti miego režimo išsibalansavimo. Svarbi „šviežumo“ dalis yra ir pilnavertė mityba. Verta paminėti, jog prie mūsų žaidėjų atsistatymo taip pat labai svariai prisideda ir mūsų kineziterapeutė Eglė. Dirbsime ir ieškosime geriausių sprendimo būdų.

 

Rytojaus dvikovą Telšiuose 17:00 tiesiogiai transliuos BTV televizija.

Artimiausios rungtynės namuose vyks spalio 2 dieną, kuomet Jonavoje svečiuosis Šiaulių krepšininkai.